Angina: priežastys, simptomai, gydymas

Angina: priežastys, simptomai, gydymas

Tai bakterinė liga, kuri gana greitai plečiasi. Nors pati savaime nėra pavojinga, gali sukelti daug komplikacijų – todėl jokiu būdu negalima jos nepaisyti.

Priežastys

Infekcija plinta lašeliniu būdu: bakterijas išskiria sergantis asmuo kosėdamas ar čiaudydamas, bet ir kartu besidalindamas su kitais asmenimis tais pačiais kasdienio naudojimo daiktais. Būna ir taip, jog mikroorganizmai kaupiasi ant tonzilių, o suaktyvėja esant palankioms sąlygoms (pvz. organizmo susilpnėjimo ar perkaitimo metu – šioje vietoje verta priminti, jog angina dažniausiai išsivysto vasaros metu).

Simptomai

Pirmasis ligos simptomas tai didelis kūno temperatūros padidėjimas – netgi iki 40 laipsnių. Atsiranda šaltkrėtis, galvos ir gerklės skausmas, kuris sustiprėja rijimo metu ir jaučiamas netgi ausyse. Skausmus lydi padidėjusios ir paraudusios tonzilės, kurios pūlingos anginos metu pasidengia balta danga. Sergantis jaučiasi apatiškas, neturi apetito, gali jausti pykinimą ir kvėpavimo sunkumus. Šie simptomai paprastai trunka nuo 7 iki 10 dienų.

Gydymas

Kovojant su bakterijomis, sukeliančiomis anginą būtinas yra gydymas antibiotikais – atitinkami vaistai yra išrašomi po gydytojo diagnozės. Dažniausiai tai yra penicilino grupės antibiotikai. Be to, vartojamos taip pat pagalbinės medžiagos: vaistai, kuriuose yra paracetamolio, raminančios gerklės skausmą bei burnos dezinfekcijos priemonės. Kuraciją galima paremti natūraliais gydymo būdais: ramunėlių ar šalavijų nuovirais, o kuomet limfmazgiai yra padidėję ir skausmingi – šiltais kompresais ant kaklo. Nors ši liga neverčia gulėti lovoje, visgi geriau praleisti joje kelias pirmas dienas, kuomet organizmas yra labiausiai susilpnėjęs. Tuo metu reikia valgyti lengvus patiekalus, kurie nedirgins gerklės (pvz. sumiksuotą sriubą su dideliu kiekiu daržovių) Kas įdomiausia, šaltų gėrimų ir ledų valgymas nėra draudžiamas – atvirkščiai, tai grūdina gerklę ir mažina skausmą.

Komplikacijos

Atminkime, jog negydoma angina gali sukelti rimtų pasekmių. Jeigu nėra gydoma arba netinkamai gydoma, gali išsivystyti limfmazgių ar vidinės ausies uždegimas, labai pavojingas tonzilių pūlinys, odos, inkstų ar sąnarių uždegimas. Dėl šios priežasties būtina yra kuo greičiau diagnozuoti ligą ir pradėti gydymą.