Apie ką liudija silpna kraujo apytaka?

Apie ką liudija silpna kraujo apytaka?

Taisyklingas organizmo funkcionavimas yra galimas dėka kraujo apytakos tinkamo funkcionavimo, kuri teikia per uždarą kraujagyslių sistemą maistingasis medžiagas į visas mūsų kūno ląsteles. Apytakos sutrikimai gali privesti prie pavojingų sveikatai pasekmių.

Taip vadinama silpna, tai reiškia nepakankama kraujo apytaka, yra būdinga ypač vyresniems asmenims, bet kartais paliečia ir jaunus žmones. Labiausiai tipiški silpnos kraujo apytakos simptomai tai šaltos arba aptinusios pėdos ir plaštakos, galūnių sustingimas, venų mazgai, per žemas arba per aukštas spaudimas, alpimai, skausmai, galvos svaigimas, širdies palpitacija, nuovargis, blyškumas ir sausa oda. Natūralu, kad šaltos pėdos arba plaštakos ar trumpalaikis kojų sustingimas neturi būti kokios nors rimtos ligos simptomu. Tai gali būti trumpalaikio oro nepakankamumo rezultatas į nutolusias nuo centro dalis, tai yra širdies, kūno dalies, dėl pavyzdžiui judėjimo trūkumo arba buvimo per ilgesnį laikotarpį vienoje pozicijoje. Tačiau jeigu tokio tipo simptomai kartojasi ir negalime surasti jos atsiradimo tikros priežasties, būtina konsultuotis su gydytoju.

Vienas iš pirmų atsakymų dėl kraujo apytakos sutrikimo priežasties yra aterosklerozė, tai yra lėtinis uždegiminis kraujagyslių susiaurėjimo procesas dėl cholesterolio kaupimosi ant sienelių. Dėl aterosklerotinių plokštelių susidarymo kraujas negali laisvai cirkuliuoti kraujagyslėse. Aterosklerozės vystymą skatina antsvoris, judėjimo trūkumas, cukraligė, hipertenzija, cigarečių rūkymas. Dėl asterosklerozės pakitimų gali prieiti prie lėtinės ir pavojingos galūnių išeminės ligos, kuri gali privesti pavyzdžiui prie trambozės arba nekrozės. Silpna apytaka gali atsirasti dėl skydliaukės, inkstų, būti anemijos ir blogos mitybos arba nugarkaulio problemų pasekme.