Ar druska iš tikrųjų kenkia?

Ar druska iš tikrųjų kenkia?

Baltasis žudikas - taip daugelis ekspertų vadina daugelio žmonių mylimą druską. Kaip yra iš tikrųjų? Ar druska iš tikro taip kenkia ir reikia jos vengti?

Daugelį metų buvo tvirtinama, kad druska yra kenksminga ir jos didelio kiekio suvartojimas turi neigiamą įtaką mūsų organams. Visų pirma buvo kalba apie padidėjusią širdies smūgio riziką ar kraujo apytakos ir kraujo spaudimo sutrikimus. Visos šios prielaidos buvo patvirtintos tyrimų, kur nustatoma, kad druska yra itin kenksminga.

Tačiau realybė nėra net tokia baisi, ir druskos mėgėjams nereikia apie ją visai pamiršti. Būtina pabrėžti, kad druska teikia skonį ir jeigu yra naudojama apgalvotai, be abejo neprives prie sveikatos didesnių problemų. Pagal tyrimus ir rekomendacijas reikėtų naudoti iki 5 gramų druskos per dieną. Tai rekomendacija, kuria patvirtina Pasaulio sveikatos organizacija.

Bendrai, didelis druskos kiekis gali turėti neigiamą poveikį, ypač asmenims, kurie turi problemas su spaudimu. Sveikų asmenų atveju, jos įtaką nebus taip atjaučiama ir tai nebus išimtinai kenksmingas produktas. Jeigu yra tokia galimybė verta vietoj druskos vartoti kitus prieskonius, tokius kaip pipiras, paprika ar žolelės, kurios turi be abejo geresnę įtaką žmogaus sveikatai ir galima jas vartoti be jokių apribojimų.