Dieta pagal kraujo grupę

Dieta pagal kraujo grupę

Vienu iš lieknos figūros ir geros formos receptų, pastaraisiais metais rekomenduojama daugelio mitybos specialistų yra mitybos dieta pagal kraujo grupę. Ji turi užtikrinti sveikatą, ilgaamžiškumą ir gyvybingumą išlaikant harmoniją tarp įgimto polinkio ir gyvenimo būdo.

Nuo senų laikų, pagal mokslą kraujas yra dalijimas į 4 lygias kraujo grupes O,A,B,AB. Joms yra taikomos atskiros dietos, skirtingas maisto paruošimo pagrindas. Šios teorijos kūrėjai teigia, kad kraujo grupėje yra užkoduotas labiausiai tinkamas kiekvienam žmogui mitybos būdas, garantuojantis ne tik sveikatą ir ilgaamžiškumą, bet ir užtikrinantis liekną figūrą, be papildomų liesėjimo pastangų.Todėl, kad šio metodo efektyvumo ir pagrįstumo mokslas oficialiai nepatvirtino, primiausia vertėtų susikonsultuoti su gydytoju arba dietologu, kad kaikurių maisto produktų pašalinimas neturėtų neigiamos įtakos mūsų sveikatai.

Seniausia ir pati pirma grupė tai 0 kraujo grupė, ši dieta yra vadinama medžiotojo dieta. Šioje grupėje valgiaraščio pagrindu yra gyvuliniai baltymai, tai visos mėsos bei žuvys ir jūrų gerybės. Tuo tarpu medžiotojai netoleruoja pieno ir jo gaminių bei miltinių ir bendrai grūdų produktų. Asmenys turintys A kraujo grupę tai žemdirbiai, kitaip piemenys, ganytojai, kurių dieta susideda bemaž visiškai iš augalinės kilmės produktų. Mėsos čia visiškai neturėtų būti, tik kai kurios žuvų rūšys. Grupė B tai klajokliai, kurie iš savo protėvių paveldėjo gyvulinių kaip ir augalinių produktų prisisavinimo galimybę. Taigi dieta šiai grupei yra labiausiai subalansuota. Grupė AB, jauniausia kraujo grupė, apibrėžiama yra kaipo Enigma, mat atsirado sukryžiavus genetines savybes atitinkančias A ir B grupėms, tai reiškia, kad nėra įmanoma ją vienareikšmiškai apibūdinti. Nors ji yra užprogramuota mėsos valgymui, tačiau nelabai ją virškina, todėl reikėtų apriboti jos vartojimą.