Galvos skausmas – kokia atsiradimo priežastis?

Galvos skausmas – kokia atsiradimo priežastis?

Galvos skausmai tai vienas iš dažniausių negalavimų. Jų priežasčių gali būti labai daug, pradedant nuo paprasto neišsimiegojimo, ir baigiant aneurizmomis ir kitomis rimtomis ligomis.

Galvos skausmas – kas jo nejaučia? Vieniems pasireiškia dažnai, kitiems palyginus retai. Galvos skausmo priežastys yra labai skirtingos. Kartais yra susijęs su kitomis ligomis, kartais tai tik organizmo reagavimas į stresą ar kitą nedispoziciją, o kartais tai spontaniška liga (kalba apie migreną).

Dažniausios galvos skausmų priežastys, tai fizinės arba psichinės formos pablogėjimas, dėl: meteorologinių sąlygų (žemas atmosferos slėgis, slėgio kaita, audros, debesuotumas, ir tt.), ilgos nervinės įtampos, susikaupusių neigiamomų emocijų, staigių stiprių emocijų dozės, per mažai miego ir t.t. Galvos skausmai, taip pat gali būti susiję su pernelyg daug valandų praleistų prie kompiuterio. Kartais galvos skausmą jaučiame dėl piktnaudžiavimo alkoholiu, rūkymo, nepakankamo skysčių vartojimo, bado, sutrikusio cukraus kiekio kraujyje. Taip pat, buvimas pernelyg tvankiose patalpose ir organizmo hipoksija gali būti įkyraus galvos skausmo priežastimi.

Išskyrus meteorologines sąlygas, visas minėtas priežastis dažniausiai galima lengvai pašalinti, tuo pačiu šąlinant galvos skausmą. Susirūpinti vertėtų, ypač tada, kai skausmą sukelia kita liga, tada reikia imtis tinkamo gydymo. Dažniausios ligos, kurios sukelia galvos skausmą tai: stipriai pakilęs kraujo spaudimas, akių ligos, gripas, sinusų ir ausų infekcijos, apsinuodijimai, stuburo ligos, meningitas, smegenų augliai.