Iškrypęs pirštas – kaip užkirsti kelią jo atsiradimui ir kaip gydyti, kai problema atsiranda?

Iškrypęs pirštas – kaip užkirsti kelią jo atsiradimui ir kaip gydyti, kai problema atsiranda?

Manai, kad turi pėdos didžiojo piršto iškrypimo problemą? Patikrink, kas tai iš tikrųjų yra, ar galima šiai problemai užkirsti kelią, ir kaip gydyti, kai jau atsiranda?

Hallux valgus, taip pat vadinama „iškrypusiu pirštu“, tai ne kas kita kaip osteoartritas, kuris pasireiškia tam tikra pėdos deformacija. Tokia deformacija dažniausiai atsitinka moterims, nors gali pasireikšti ir pas vyrus. Pagrindinės iškrypusio piršto priežastys tai: nepatogių batų avėjimas, dažniausiai aukštakulnių arba bet kurių kitų, kurie turi įtakos pėdų deformacijai, stovimas darbas, viršsvoris, bei mažas kiekis kasdienio fizinio aktyvumo. Be to, Hallux valgus galima paveldėti genais iš mūsų protėvių. Jeigu taip atrodo situacija, ar yra kažkoks būdas užkirsti kelią pėdos deformacijai?

Žinoma. Būtina nepamiršti apie tinkamą avalynę – ne per ankšti, ne per siaura, patogi avalynė. Taip pat reikia nepamiršti apie mūsų pėdų ir kojų poilsį po sunkios darbo dienos, apie pėdų pratimus, masažus, o taip pat apie dažną fizinį aktyvumą ir sveiką dietą, kurios dėka nepriaugsime nereikalingų kilogramų.

Atsiminkite, jog kalbant apie bet kurią ligą, o taip pat apie Hallux valgus, geriau jos išvengti, negu ją gydyti. Kodėl? Visų pirma dėl to, kad iškrypęs pirštas, tai progresyvi problema. Iš pradžių nesimato jokių simptomų, vėliau pradeda būti vos vos matoma, o kai pagaliau kreipiamės į gydytoją dėl pastovaus paraudimo, skausmo, ar negalėjimo avėti kokių nors batų, gali atsitikti taip, jog gydytojas kaip terapiją gali pasiūlyti mums netgi operaciją.

Ką gi daryti, kai pradeda iškrypti pirštas? Visų pirma reikia kuo greičiau pradėti veikti. Jeigu manome, jog turime pėdos didžiojo piršto iškrypimą, nedelsiant kreipkimės į gydytoją ortopedą, kuris apžiūrės mūsų pėdas ir parinks atitinkamą gydymą. Tinkamas gydymas pagerins mūsų gyvenimo patogumą ir galbūt apsaugos nuo operacijos. Kokią gydymo formą gali pasiūlyti mums gydytojas? Išgydyti Hallux valgus gali padėti ortopediniai intarpai, iškrypimą koreguojantys pratimai, o taip pat fizioterapija.