Kaip apsisaugoti nuo vabzdžių įkandimo?

Kaip apsisaugoti nuo vabzdžių įkandimo?

Vabzdžių įgėlimas sukelia deginimą, niežėjimą ir skausmą. Taip pat gali būti betarpiška anafiliaksinio šoko priežastimi, kuris kelia pavojų sveikatai ir gyvybei.

Kaip apsisaugoti nuo įkandimas?

Uodai, skruzdės, erkės, muselės, vapsvos ar bitės pataiko sekmingai sudrumsti poilsį tyrame ore. Jų įkandimas sukelia nuraudimą, odos perštėjimą, o dažnai taip pat ir skausmą. Todėl svarbu laikytis keleto pagrindinių atsargos priemonių.

Ypač pavojingos yra vapsvos ir bitės, kadangi jų nuodai gali sukelti anafileksinį šoką. Todėl sutikus šiuos vabzdžius reikia būti labai atsargiems. Visų pirma negalima daryti staigių judėsių, kurie dar labiau erzina vabzdį. Šviesios spalvos (balta, rožinė, oranžinė, ryškiai žalia) pritraukia vabzdžius, todėl einant į gamtą geriau rengtis tamsesniais drabužiais.

Negalima palikti lauke lėkštutės su pyragaičiais, ledų ar sumuštinių, kadangi dažniausia ant jų nutūpia vapsvos ir bitės. Panaši taisyklė yra taikoma atidarytoms skardinėms su saldžiais gėrimais ir stiklinėmis su sultimis. Sekanti taisyklė, kurios verta laikytis, tai esant gamtoje nenaudoti kvėpalų ar dezodorantų, kadangi saldūs aromatai pritraukia vabzdžius. Tuo pačiu vabzdžius pritraukia ir žmogaus prakaitas.

Kad apsisaugoti nuo įgėlimo, reikia vengti drėgnų krūmų ir aukštų žolių. Ypač atsargiai reikia elgtis šalia žydinčių medžių ir gėlių. Taip pat ne visi žino, kad vabzdžiai dažnai skraido grupėmis. Dėl to verta nutolti bent 50 metrų nuo tos vietos, kur buvo įgeltas kitas asmuo.


Kaip atbaidyti vabzdžius?

Daugelį vabzdžių atbaidys kadagio, česnako, svogūno, sandalo medžio aromatas. Taip pat veiksminga yra mėta, petražolė, aštri paprika, citrina ir vanilė. Vabzdžiai nemėgsta pelargonijų aromato, todėl verta pasodinti šias gėles dėžutėse ant tarasos ar poilsio kampelyje sode. Be to, odą yra geriausia saugoti specialiais preparatais, esančiais vaistinėje. Naujoviškais preparatais, saugončiais nuo vabzdžių galima purkšti odą ir drabužius. Daugelis preparatų yra saugūs vaikams, net nuo pirmo gyvenimo mėnesio.