Kaip gydyti sinusitą?

Kaip gydyti sinusitą?

Jeigu įprasta sloga trunka ilgiau negu kelias dienas, ir dar prisideda galvos skausmas, tai reiškia, kad tai gali būti susiję su sinusų uždegimu.

Nosies sinusitas tai oro pertvaros sujungtos su nosies ertme. Jų užduotimi yra saugoti smegenis nuo traumų, yra kaip amortizatoriai, o taip pat drėkinti įkvepiamą per nosį orą. Uždegimo metu atsirandančios išskyros blokuoja jų ištekėjimą. Oras pradeda spausti sieneles, tuomet atsiranda skausmas kaktos aplinkoje ir nosies tiltelyje, ypač ryte arba pasilenkus. Be to atsiranda karščiavimas, apetito netekimas ir bloga savijauta, o ištekančios išskyros gali sukelti kosulį. Dažniausiai tai atsiranda dėl virusų arba bakterijų infekcijos. Tai gali būti kvėpavimo takų infekcijų arba dantų ėduonio efektas. Dažnai tai liečia alergiškus asmenis, sergančius astma, asmenis su kreiva nosies pertvara.

Ligos pradinės stadijos metu galima ją išgydyti naminiu būdu. Labai svarbu sergančiam užtikrinti atitinkamas sąlygas:

  • apriboti kontaktus su užteršimais, kurie pažeidžia nosies gleivinę, pvz. dūmai, dulkės, cheminiai junginiai,

  • valyti oro kondicionierius, kuriuose gali kauptis bakterijos,

  • gerti didelį kiekį skysčių, todėl kad sudrėkinta gleivinė yra labiau atspari mikroorganizmų atakoms.

  • Išlaikyti aukšto drėgnio lygį su drėkintuvais arba šlapiais rankšluosčiais, ištiestais ant radiatorių.

Jeigu simptomai išlieka ilgiau negu savaitę, konsultuotis su gydytoju. Pagal tyrimus ir pakalbėjus su pacientu jis pritaiko atitinkamą gydymą. Labiau komplikuotais atvejais gali nukreipti atlikti mikrobiologinius tyrimus, endoskopiją arba kompiuterinę tomografiją ar odos testus, tiriančius alergiją. Tuomet yra nusprendžiama paduoti antibiotikus, o jeigu ir jie neveiks yra rekomenduojama atlikti endoskopinę nosies ir sinusų operaciją (natūralių kanalų praplėtimas), septoplastiką - nosies pertvaros tiesinimą arba polipektomiją - polipų iš nosies ir sinusų pašalinimą, kurie blokuoja jų pralaidumą. Ligų susijusių su sinusais negalima nureikšminti, nes tai gali privesti prie daugelio komplikacijų, tokių kaip meningitas ir smegenų abscesas.