Kaip sumažinti cholesterolio kiekį?

Kaip sumažinti cholesterolio kiekį?

Sveikas organizmas gamina taip vadinamąji endogeninį cholesterolį, reikalingą taisyklingam funkcionavimui. Visa tai, ką jam pateikiame virš normos, tai taip vadinamas blogasis egzogeninis cholesterolis, kuris yra įvairių pavojingų ligų, visų pirma širdies ir kraujotakos priežastimi.

Kažkada, kai mėsos produktai taip dažnai nebuvo vartojami, padidėjęs cholesterolio kiekis nebuvo tokia dažna problema, kaip yra dabar, tačiau šiandien šį reiškinį sutinkame net ir pas vaikus. Greičiausias ir efektyviausias, tuo pačiu natūralus žalingo balasto atsikratymo metodas, tai viso to, kas sukelia cholesterolio padidėjimą, t. y. maisto gyvūnų kilmės, mėsos, kiaušinių, gyvulinių riebalų, plaučkepenių, pieno produktu atsisakymas. Dalis mitybos specialistų mano, kad teisinga dieta, tai visiškas šių produktų iš valgiaraščio pašalinimas, net ir žuvis, nes cholesterolio kiekis kiekvienoje mėsoje, taip pat ir žuvyse, yra pagrinde toks pat. Kiti, mažiau radikalūs, siūlo pakeisti raudoną mėsą ar kiaulieną į žuvis ar paukštieną. Bent kokiu atveju dietos pakeitimas yra būtinas.

Naujos dietos pagrindu turėtų tapti daržovės ir vaisiai, tai produktai turintys daug skaidulų. Esminis gali būti kūno svorio mažinimas, tai reiškia mažiau kaloringo maisto vartojimas. Be to, svarbus yra fizinis aktyvumas, bent kokioje formoje, būtina daugiau judėti. Be abejo, reikia atsisakyti žalingų įpročių, ypatingai blogą įtaką turi cigarečių rūkymas, na ir kaip ugnies reikia vengti streso.

Visi šie metodai kartu turėtų teikti teigiamą rezultatą. Tačiau, jei problemos dėl cholesterolio yra genetinės kilmės arba itin pažangios, reikia imtis medicininio gydymo.