Naminiai būdai nuo saulės nudegimų

Naminiai būdai nuo saulės nudegimų

Tai gali būti gera alternatyva tepalams iš vaistinės ar regeneruojantiems kremams – ypač tuomet, kai norime greitai numalšinti skausmą.

Pradžiai reikia atminti, jog negalima mirkyti nudegintos odos šaltame vandenyje, nei tepti riebiu kremu ar daryti ledo kompresų. Nuo šalčio odos būklė dar labiau pablogės, o kremas papildomai ją sudirgins ir užblokuos šilumos išsiskyrimą. Daug geresnis sprendimas būtų trumpas drungnas dušas, palaipsniui sumažinant temperatūrą (tačiau ne iki tokio laipsnio, kad būtų labai šaltas!). Tai turėtų trukti apie 10-15 minučių.

Norint sumažinti tokius simptomus kaip skausmas, deginimas ar paraudimas padės mums produktai, turintys natūralių atstatomųjų savybių:

  • medus, dėl savo stipraus antibakterinio ir priešuždegiminio veikimo, skatina greitesnį nudegimų gijimą; reikia uždėti nedidelį kiekį ant marlės tvarsčių, o vėliau pridėti ją ant sudirgusios odos,

  • kefyras, jogurtas ar pasukos švelniai atvėsins odą, sumažins deginimo jausmą ir padės odai atsistatyti; reikia tiktai atminti, jog negalima rinktis produktų kuriuose yra cukraus,

  • kiaušinio baltymas turi savyje antimikrobinių ir raminančių uždegimą medžiagų; galime paruošti tvarsčius iš marlės su atšaldytu baltymu arba jį išplakti ir patepti ant sudirgusios odos paviršiaus,

  • švelninančių bei neleidžiančių susidaryti burbuliukams savybių turi taip pat bulvių sultys; kompresą galime paruošti naudojant bulvių košę arba bulvių skilteles, pridengti jas marle ir uždėti ant nudeginto paviršiaus pusvalandžiui.

  • 30 minučių kompresas iš agurkų skiltelių apsaugos ir pamaitins sudirgusią odą, ypač ant veido

Veiksmingas būdas nuo nudegimų gali būti taip pat drungna vonelė su keliais šaukštais avižinių miltų, kurie apsaugo nuo vandens netekimo ir palaiko odos apsauginio barjero būklę. Puiki raminanti priemonė bus alijošiaus sultys (skatinantis gijimą) bei 100 ml vandens ir kelių lašų pipirmėčių aliejaus mišinys (turi priešuždegiminį veikimą, įtakoja greitesnę epidermio regeneraciją). Vasaros mėnesiais, kuomet yra didesnė tikimybė saulės nudegimams, verta pirmosios pagalbos rinkinyje turėti preparatus, kurių sudėtyje yra alantoino ir D-pantenolio. Šios medžiagos nesukelia alerginės reakcijos ir oda jas puikiai toleruoja.