Neurozės simptomai ir gydymas

Neurozės simptomai ir gydymas

Sąvoka „neurozė”, tai keli skirtingi sutrikimai susiję su psichika. Priklausomai nuo neurozės tipo, simptomai gali vieni nuo kitų žymiai skirtis.

Vegetoneurozė tai sutrikimas, kuris atsiranda dėl ilgalaikės streso būsenos, nervinės įtampos. Tai priveda yra vidaus organų, dažniausiai skrandžio sutrikimų. Sergantis jaučia dažną skrandžio negalavimą, gali atsirasti opos. Taip pat yra pastėbima kraujotakos disfunkcija, gali privesti prie hipertenzijos, greitesnio širdies plakimo ir t.t.

Kita, dažnai pasireiškianti neurozės forma tai neurastenija. Jos simptomai tai dažnas nuovargio ir prislėgimo jausmas, arba atvirkščiai - hiperaktyvumas, įniršis, pyktis, susijaudinimas. Šie simptomai dažniausiai pasireiškia ryte, o dienos metu sušvelnėja.

Baimės neurozė pasireiškia žmonėms, kurie negali susidoroti su blogomis emocijomis, be to ilga laiką slepia jas giliai savyje. Rezultate, ligonio psichikoje atsiranda iracionali baimė, tai pagrindinis šio tipo naurozių simptomas. Baimės gali būti susiję su įvairiais gyvenimo aspektaiss. Dažnai pasireiškiančios fobijos tai: aukščio baimė, nelaimių baimė, ligų ir t.t.

Dažnai pasireiškiantis negalavimas pas asmenis, sergančius nervų sistemos sutrikimais tai įkyrumo neurozė. Pasireiškia obsesiniu tamtikro veiksmo atlikimu, pavyzdžiui: nuolatinis rankų plovimas, pedantiškas tvarkingumas, dažnas kartojimas vieno ir to pačio veiksmo, ir t.t .

Yra dar keletas kitų neurozės tipų, kiekvienai yra rekomenduojamas gydymas. Pasidavimas šiai ligai žymiai gali pabloginti gyvenimo kokybę. Neurozės gydymas tai psichoterapinis gydymas bei tinkamų vaistų vartojimas. Galutinis gydymo metodų pasirinkimas, priklauso nuo individualaus atvejo.