Patikrinti ir patikimi metodai dantų kalimuisi

Patikrinti ir patikimi metodai dantų kalimuisi

Dauguma kūdikių sunkiai pergyvena dantų kalimąsi. Dygstant pieniniams dantims juos lydi skausmas, niežulys ir dantenų uždegimas, taip pat aukšta temperatūra, miego ir apetito problemos. Kaip sumažinti mūsų kūdikių kančias?

Dažniausiai pirmieji dantys, kurie prasikala tai apatiniai kandžiai. Jie atsiranda tarp 6 ir 10 gyvenimo mėnesio. Vėliau auga viršutiniai kandžiai, kuriuos pamatysime per artimiausius du mėnesius. Per ateinančius kelis mėnesius augs viršuje ir apačioje esantys šoniniai kandžiai ir iltiniai dantys. Tarp 2 ir 3 gyvenimo metų, kūdikio burnelėje pamatysime krūminius dantis, kurie bus paskutiniai pieniniai dantys. Žinoma, tai tik sistema, kuri neturėtų būti laikoma savaime suprantamu dalyku. Gali būti, jog pirmieji dantys mūsų vaikui atsiras ne apatiniai, o viršutiniai kandžiai ir netgi šoniniai.

Viršuje ir apačioje esantys šoniniai kandžiai dygsta gana pakenčiamai. Deja, tačiau likusių dantukų dygimas gali sukelti mažyliui skausmą. Šiems keliems mėnesiams turime apsiginkluoti metodais, kurie padės nors truputį sumažinti skausmą.

Paprasčiausias ir populiariausias metodas vaikui padėti yra masažas pirštu. Dauguma vaikų mėgsta šią procedūrą, kuri yra atliekama pirštu sukant mažus ratus ant skaudančių ir ištinusių dantenų. Pirštą galima apvynioti tamponėliu ir mirkyti jį šaltame, virintame vandenyje arba atšaldytose žolelėse, tokiose kaip ramunėlės. Galima taip pat nusipirkti silikoninius šepetukus uždedamus ant piršto, kurie yra skirti masažuoti.

Kitas paprastas ir veiksmingas būdas skausmingam dantukų kalimuisi tai paduodami vaikui šalti vaisiai ir daržovės. Šalta morka ar įdėtas trumpam į šaldiklį gabalėlis obuolio ar banano padės išspręsti dvi problemas vienu metu – sumažins skausmą ir suteiks vaikui maistinių medžiagų. Rinkimės vaisius ir daržoves ypač tuomet, kai mažylis dėl dantukų kalimosi prarado apetitą ir nenori valgyti mūsų paruoštų patiekalų.

Alternatyva šaldytiems vaisiams yra specialūs graužtukai. Tėvai dažniausiai šį produktą naudoja pirmoje eilėje, o natūralius produktus laiko kaip priedą paįvairinimui vaikui. Verta pabandyti abu metodus ir nustatyti, kuris iš jų labiau patinka mūsų mažyliui. Ieškokime kramtukų, kuriuose yra gelis skirtas šaldymui arba paprastas vanduo kuris prieš paduodant vaikui yra laikomas šaldytuve arba šaldymo kameroje. Tokio tipo aksesuarų gamintojai mąsto skirtingomis kryptimis ir gamina graužtukus su tekstūruotu paviršiumi, kurie švelniai masažuoja dantenas bei sumažina skausmą. Kramtukų pasirinkimas yra gana didelis, o atskiri modeliai yra priderinti prie vairių dantukų kalimosi etapų.