Produktai „light”: faktai ir mitai

Produktai „light”: faktai ir mitai

Duona, jogurtai, saldumynai, padažai, gėrimai, netgi mėsa, ar alus – visi šie produktai turi savo versiją „light“. Beveik visi, kurie kada nors norėjo numesti svorio dėjo viltis į šiuos produktus. Deja, bet dieta, kuri yra paremta produktais „light“, dažniausiai pasirodo beviltiška.

Kodėl produktai „light“ savo metu triumfavo? Tai buvo išsigelbėjimas tiems, kurie nepaisant savo antsvorio, nesilaiko jokios dietos, nes labai bijo, jog teks atsisakyti savo mėgstamo maisto. Versija „light“ šią problemą išsprendė – pasiūlė jiems tuos pačius produktus, tačiau tokius, kuriuose yra mažesnis kiekis cukraus ar riebalų. Ar gali būti kas nors malonesnio žmonėms, kurių gyvenimas - tai nuolatinė kova su antsvoriu ir nesilaikymas eilinės dietos? Iš pažiūros atrodytų – ne. Tačiau produktai „light“ pasirodo esą spąstai. Ar kas nors, ką apie juos girdime, yra tiesa?


1. Produktų light skonis yra toks pats kaip ir klasikinių produktų

Faktas. Būtent toks buvo jų išradimo tikslas. Žmonės, kurie lieknėja, kartu su pažadu, jog numes nereikalingus kilogramus, gauna produktus, kurių skonis yra lygiai toks pats, kaip ir jų tukinančio originalo – saldaus šokolado, majonezo ar gėrimo.


2. Produktai light yra sveikesni.

Mitas. Visų pirma, tam, kad šis maistas išsaugotų tokį patį skonį, reikia įdėti tam tikrus pakaitalus. Turbūt negalėtume įsivaizduoti batonėlio, kuris nebūtų saldus? Vietoje cukraus yra dedamas saldiklis, kuris neturi kalorijų. Daugumoje produktų „light“ tai yra aspartamas – žalingas priedas, kuris padidina daugelio negalavimų ir ligų vystymosi riziką. Visų antra, pavojinga yra valgyti maistą, kuriame visiškai nėra riebalų. Riebalai mums reikalingi tam, kad galėtume normaliai ir sveikai funkcionuoti. Kas turi jų per daug, turėtų kreiptis į dietologą.


3. Produktai light turi mažiau kalorijų.

Mitas. Kartais šie produktai gali turėti daugiau kalorijų negu tie originalios versijos. Producentai naudojasi teisinėmis spragomis ir pavadinimą „light“ užrašo ten, kur jo neturėtų būti. Pavyzdžiui, jogurtas, kuriame yra mažesnis riebalų kiekis, gali turėti dvigubai didesnį cukraus kiekį.


4. Produktus light galima valgyti bet kokiais kiekiais.

Mitas. Net jeigu majonezas iš tiesų turi mažiau kalorijų, nei įprastas majonezas, vis vien jis lieka tukinančiu produktu.


5. Produktai light padeda sulieknėti.

Mitas. Nors kai kuriuose nėra cukraus, o saldikliai, dažniausiai užtektinai turi riebalų ir kalorijų, kad prasidėtų visiškai priešingas efektas – tukimas.


6. Produktų light neturėtų valgyti vaikai.

Faktas. Produktai light yra pripildyti dauguma kenksmingų medžiagų, kurios suteikia produktui atitinkamą konsistenciją ir skonį. Iš jų tai minėtas aspartamas, kuris po trumpo laiko gali sukelti galvos skausmą, viduriavimą ar nevirškinimą. Tokiam poveikiui yra ypač jautrūs vaikai, bei nėsčiosios ir maitinančios krūtimi moterys, alergikai, žmonės turintys jautrų skrandį ir senyvo amžiaus žmonės.