Silpni ir lūžtantys nagai - kaip juos išgydyti?

Silpni ir lūžtantys nagai - kaip juos išgydyti?

Nagai yra kiekvienos moters vizitine kortele. Norime, kad atrodytų sveikai ir estetiškai, deja, bet dėl įvairių veiksnių poveikio jie dažnai silpnėja, dvejinasi ir lūžta. Tuomet stengiamės juos paslėpti po spalvotu nagų laku. Bet yra geresni būdai, kad nereikėtų jų gėdintis.

Sveikas maistas - sveiki nagai

Nagų lūžimo ir nesveikos išvaizdos priežastys gali būti įvairios. Kartais tai dėl ištikusios ligos, kartais dėl mirkymo vandenyje su cheminėmis priemonėmis, pavyzdžiui darbo metu. Dauguma nagų problemų prasideda mūsų lėkštėje. Neteikiame organizmui pakankamo kiekio vitaminų ir mineralų maiste, o tai turi įtaką ne tik nagams, bet ir plaukams, o taip pat odai, neminint apie tolimesnes pasekmes.

Bloga nagų būklė gali liudyti apie magnio, geležies, silicio, cinko, sieros ir vitaminų: A, B ir E trūkumą. Jų gausu žaliose daržovėse, riešutuose, kiaušiniuose, aukštos kokybės aliejuose, daiguose, sėklose, jūros gėrybėse, žuvyse, sūriuose ar kepenyse. Iš daržovių pasirinkime pagrindinai salotas, špinatą, selierius, brokolius, morkas, briuselio kopūstus, papriką ir ankštines daržoves. Negalime vengti taip pat bulvių, o iš vaisių dažnai valgyti avokado ir bananus.

Pagalba kosmetikoje

Kuomet pasirūpinsime sveikesniu meniu, įveskime pagalbines priemones, kosmetikų ir gydymo procedūrų pavidale. Tačiau ir šiuo atžvilgiu pasitikėkime gamta. Puikia procedūra, skirta sunaikintiems nagams ir sausai delnų odai yra jų mirkymas aliejuje. Užtenka pašildyti nedidelį kiekį alyvuogių aliejaus ir po to mirkyti joje plaštakas. Į nagus galima įtrinti ricino aliejų ir E vitaminą iš kapsulių. Tokias gudrybes drąsiai galime atlikti namuose, tačiau be to visada turėkime su savimi riebalinį arba drėkinamąjį rankoms skirtą kremą.

Tol kol nagai neatrodys sveikai, kuo mažiausiai naudokime nagų lakus ir nagų valiklius. Patikrinkime ar maistingo produkto sudedamosiose dalyse yra toluenas ir formaldehidas, nenaudokime tų, kurių sudėtyje yra. Be to, papildomų darbų sode ar namuose metu užsidėkime apsaugines pirštines.