Vėjaraupiai pas suaugusius asmenis

Vėjaraupiai pas suaugusius asmenis

Vėjaraupiai tai labai dažna užkrečiama liga pasireiškianti vaikystės amžiuje, tačiau ja gali apsirgti ir suaugusieji, kurie nesirgo būdami vaikais. Be to, suaugusiųjų atveju, vėjaraupiai, kaip ir visos kitos vaikystės ligos, gali būti daug rimtesnės.

Už infekciją yra atsakingas VZV (herpio viruso porūšis) virusas, užkrečiamas yra lašeliniu būdu, kuris persirgus išlieka užgesęs nervų mazguose. Daugelyje atvejų, persirgę vėjaraupiais, ateityje tampa atsparūs šiai ligai, o neatsparus organizmas gali būti užatakuotas šios ligos, suaugusiems susirgimas vėjaraupiais gana dažnai pasižymi kaip juostinė pūslelinė, vėjaraupius ir juostinę pūslelinę sukelia ta pati viruso rūšis. Ypač pavojinga atmaina juostinės pūslelinės yra vadinama akių juostinė pūslelinė, kuri gali pažeisti akies obuolio raumenis ir privesti prie regėjimo sutrikimo.

Kontaktų su sergančiais vėjaraupiais arba juostine pūslenine turi vengti ypač neščios moterys. Susirgimas, visų pirma neštumo pirmąjame trimestre, gali sukelti vaisiaus mirtį arba privesti prie sunkių anomalijų. Tai pačiai grupei, kaip vėjaraupiai ar juostinė pūslelinė taip pat priklauso ir citomegalo virusas, liga lygiai taip pat yra pavojinga vaisiui, o kas blogiausia nepasižymi jokiais simptomais. Jeigu jie ir atsiranda, nėra žymūs, panšiūs į kitų ligų simptomus: aukšta temperatūra, nuovargis, galvos ir raumenų skausmai ar padidėję limfmazgiai.

Vėjaraupiai pas suaugusius asmenis, taip pat gali privesti prie pavojingų pasekmių, tokių kaip plaučių uždegimas, kartais labai komplikuotas. Taip pat yra žinomi širdies pažeidimo atvejai, kadangi pas dalį ligonių uždegimas vystosi širdies raumenyje ar sąnariuose. Prie rimtų pasekmių gali privesti nervinės sistemos infekcijos, pasireiškiančios neurologiniais simptomais (meningitas ir encefalitas).